Valminud 3000 BELAZ-7555 pidulik üleandmine

Pidulik BELAZ-7555 üleandmine ettevõttele Enefit Kaevandused AS. Tootmisliinilt väljunud kolmetuhandes 55 tonnise kandevõimega karjäärikallur väljus BELAZ tootmistehasest augustikuu lõpul. BELAZ karjääritehnika Eesti ametlik esindaja AS A.K.K. on kindlustanud ligikaudu 156 Valgevene karjäärimasina töökorrashoiu Eesti, Leedu ja Soome ettevõtetes. 

3000s karjäärikallur BELAZ-7555 kandevõimega 55 tonni on toodetud BELAZ tootmistehases. Pidulikul tseremoonial osalesid “OJSC BELAZ” tegevjuht kui ka masinaesindaja “AS A.K.K.” ning klient “Enefit Kaevandused AS”. Arendusfaasi läbinud kallurite juures on uuenduseks modifitseeritud Cummins mootor, kere disain ja amortisaatorid. Kõik uuendatud BELAZ-7555 kallurid on varustatud töökindklate mootoritega ja süsteemidega, mis tagavad masina jätkusuutliku ja operaatorisõbraliku kasutuse. Masinad on toodetud vastavalt töökliima konditsioonidele ning kliendi tehnilistele nõudmistele.

Karjäärikallur BELAZ-7555 on Baltikumi karjäärifirmade seas populaarne mudel oma tehniliste näitajate poolest. Antud mudelit on kahe dekaadi jooksul valmistatud tänaseks 3000 ühikut, mida kasutatakse peamiselt Eestis, Leedus, Soomes, Poolas, Tšehhis, Tšiilis, Vietnamis Ukrainas, Gruusias, Armeenias ja Venemaal.

BELAZ-7555 karjäärikallur on kombinatsioon traditsioonidest ja uutest tehnilistest omadustest:

–paraenud stabiilsus täiskoormusel sõitmisel tänu sobivale kinemaatikale ja laiendatud amortisaatoritele;

–vähenenud hooldusajad tänu lihtsasti ligipääsetavatele hoolduspunktidele ja komponentidele