Minilaaduri lisaseadmed tõstavad tootlikkust ja investeeringutasuvust

Sobiva minilaaduri valimine võib olla keerukas – valikut on väga palju. Lisaks erinevatele tootjatele tuleb arvestada ka lisavarustusega ja sobivate töölisadega. Mida suurem on lisaseadmete mitmekülgsus, seda parem. Soovitakse suure tootlikkusega masinat, mis mahuks töötama ka kitsamates tingimustes. Erilahendused ja lisaseadmed suurendavad masina investeeringumahtu, kuid sellest tulenev suurenenud tootlikkus võib tehtud investeeringu kiiremini korvata. On oluline analüüsida valikuvõimalusi ja võrrelda kulusid saadavate kasusteguritega. 

Kohandamine vastavalt tööle: Kõige olulisemad valikud sõltuvad vastavalt töönõudmistele. Ettevõtted, kes tegelevad tööobjektide ettevalmistamisega, materjalide eemdaldamisega, maapinna koorimisega, kaeve- ja tõstetöödega, haljastustöödega või teede hooldamisega, vajavad mitmekülgset masinat. Olulisteks faktoriteks on kinnine, mugavustega turvakabiin, sõidukontrollsüsteem, kahe kiirusega mootor, hüdrauliline kiirühendus ja kõrgsureve liini tootlikkus.

Mis on tüüpilised / igapäevased tööd, millega tegelete ja millises töökeskkonnas masin tööle hakkab? 

Lisaseadmed lisavad mitmekülgsust: Suurematel minilaaduritel on võimalus kasutada rohkem lisaseadmeid. Kõrgsurve hüdraulika annab lisaseadmetele jõudluse. Vaadates jõudluse olulisust, siis Nr. 1 faktor, mida valitakse on kõrgsurve hüdraulika, et suurendada lisaseadmete tootlikkust.  Kõrgsurve hüdraulika on oluline kõrge nõudlusega lisaseadmetele (nagu võsa- ja kännupurustid). Hüdraulikaõlide jahuti on sellisel juhul suureks abiks. Lisavõimalustena teeb masinajuhi elu lihtsamaks ka võimalus reguleerida hüdraulikasurveid joystick juhtkangilt või pardaarvutist. Mitmete hüdrauliliste juhtkäskude edastamine joystick kangiga on kiire ja mugav.

Nii hüdraulika läbilaskevool kui ka surve on olulised, kui valida sobivat lisaseadet. Kõrgsurve hüdraulikasüsteem maksimeerib kõrge pöördemomendiga teefreeside või võsapurustite kasutamisel produktiivsust, tagades rohkem kiirust ja suurema pöördemomendi töölisadele. Lisaks kõrgsurve valikule on masinal ka standardsruve, mis annab võimaluse valida kahe hüdraulikasurve vahel.

LiuGong B-seeria minilaadurite kõrgsurve hüdraulikasüsteem suurendab kogusurvet, võimaldades kasutada näiteks võsa- ja kännupurusteid ning reguleerida lisaseadmete väljundvõimsust.

Kas vertikaaltõstega või radiaaltõstega minilaadur?

Tehes enamuse liigutustest silmade kõrgusel ja kõrgemalgi, võib vertikaaltõstega minilaadurid olla sobivamad, sest nende tõsteulatus- ja kõrgus on suurem, kui sama klassi radiaalpoomiga minilaaduritel. Tehes enamuse liigutustest silmade kõrgusel ja madalamal, on radiaaltõstega minilaadurid sobivam valik – vähem ühenduskohti ja tugevam raam. Töötades töölisadega – täpsemalt sahkade, freeside või purustitega,  on radiaaltõstepoomiga masin kindlam valik.

Mugavused hoiavad operaatorid produktiivsena: Valikseaded, mis suurendavad operaatori mugavust, ohutust ja produktiivsust muutuvad ühe populaarsemaks. Ühe näitena on kasutusel kinnine turvakabiin.  Kõik uued LiuGong ja Eurocomach minilaadurid on müüdud kinnise kabiini ja konditsioneerisüsteemiga. Saadaval ka lahtise kabiiniga mudeleid. Mida mugavam on masinat juhtida, seda parem on päeva lõpus töötulemus. Kõik masinad on varustatud parimate Grammer istmetega, USB / MP3 raadiotega ja kiirühendussüsteemidega. Uued survestatud ja parema õhtufiltreeritusega kabiinid teevad tolmuse tööpäeva meeldivamaks.

Kui on vaja rohkem kiirust: Sõidukontroll või poomi leevendi tagab sujuvama teekonna, minimeerib materjali pudenemist kopast ja võimaldab kiiremat sõitu olukorras, kus maapind on ebaühtlane. Poomi tõsteakumulaator toimib poomi amortisaatorina, vähendades masina kõikumisi. See on sama oluline produktiivsusele kui kahe-kiirusega käigukast. Kombineerides kahe-kiirusega käigukasti sõidukontrolliga on tulemuseks kiirem liikumine vähenenud materjali pudenemisega kopast.

Paralleeltõstefunktsioon: Valikuline hüdrauliline kopa positsioneerimine hoiab kopa paralleelsena maapinnaga, samal ajal kui tõstetakse poomi. Tulemuseks vähenenud materjali pudenemine kopast. Minilaaduri paralleeltõstefunktsiooni väärtus tuleb esile ennekõike olukordades, kus minilaadur laeb veokitesse, laeb materjali kolusse ja kasutab kaubaaluste tõstmiseks kahvleid.  Hüdrauliline kopa positsioneerimine on vägagi tänuväärne lisavalik töödel, mis nõuavad kahvlite ja haaratsite kasutamist. Paralleeltõstefunktsioon aitab efektiivsust suurendada ka lume eemaldamisel, sest see kõrvaldab vajaduse pidevalt lumesahka või muid lumetõrjumisvahendeid reguleerida.

A.K.K. Facebook: http://facebook.com/AsAkkEesti 

LiuGong-Europe Facebook: https://www.facebook.com/LiugongEurope